Ruszamy ze szkoleniami!

Zdaję sobie sprawę, że byliście już na niejednym kursie poświęconym zagadnieniom dietetyki sportowej, zainteresowanie tematem jest bardzo duże… wszyscy są na diecie, wszyscy chcą być fit. Na rynku szkoleń i konferencji widzę jednak pewne braki i sprzeczność przekazywanych informacji, co jeszcze bardziej utrudnia sytuację edukacji i prawidłowego postępowania ze sportowcami!

Ja również od początku swojej edukacji starałem się jeździć na konferencje i kursy, jako uczestnik oraz jako wykładowca, mam na koncie ponad 30 konferencji. Obecnie jestem praktykiem w klubie piłkarskim, jestem wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej, prowadzę zajęcia z żywienia w sporcie na AWF Warszawa na studiach podyplomowych, a w przeszłości przygotowywałem szkolenia dla Dietetyki Sportowej oraz Nutricenter.

Najlepsze konferencje, w których sam uczestniczyłem odbyły się w Newcastle na ISENC, natomiast już wiem, że żadna teoria nie jest tak cenna jak doświadczenie, miałem możliwość uczestniczenia w stażach w Queens Park Rangers w Londynie, Newcastle United oraz Juventusie Turyn, jak również współpracowania z wieloma zawodnikami różnych dyscyplin, od koszykarzy, poprzez siatkarzy, piłkarzy ręcznych, wioślarzy, do biegaczy oraz zapaśników.

 

Moim celem jest przygotowanie żywieniowca-dietetyka do odpowiedzialnej pracy, żeby uczestnik po zakończeniu szkolenia miał solidne podstawy, dlatego też kurs jest podzielony na cztery moduły, które realizują zagadnienia praktyczne i teoretyczne z zakresu żywienia, tworząc całość merytoryczną. Na jednym kursie czy zajęciach, nawet dwudniowych nie jest się w stanie przedstawić wszystkiego co ważne. Do każdego modułu jest dodatkowo przygotowywany skrypt z podstawowymi informacjami i pytaniami kontrolnymi zrealizowanego materiału. Kurs kończy się testem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat zrealizowanego materiału dydaktycznego.

Można pisać wiele, natomiast najlepiej będzie jeśli pojawisz się na zajęciach i sam sprawdzisz poziom i jakość kursu.

Ramowy program kursu

O autorze:

Wojtek Zep