Przygotowania na Zawisza rozpoczęte

 

Ważny mecz przed nami, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik!

Dzisiaj została podana spora porcja witamin, żeby wykorzystać maksymalnie moc przygotowania fizycznego. Zwłaszcza, że wczoraj mieliśmy dość intensywną jednostkę treningową o wysokiej objętości, ponad dwie godziny na boisku.

Przygotowanie żywieniowe i dbanie o siebie trwa dłużej niż 90′ na boisku, organizm musi się wysycić pewnymi składnikami, najważniejsza jest regeneracja po mocnych treningach i meczach, których niektórzy zawodnicy grają 50 w roku! Jeśli na co dzień dieta jest słaba, to nie pomoże zjedzenie „dobrego” posiłku bezpośrednio przed meczem. Ma starczyć baterii na pełne 90 minut, a mięśnie mają być ze stali, bez kontuzji!

Jak widać na zdjęciu, dzisiejsza mieszanka koktajlowa składa się z 6 różnych odżywek, w skład której wchodzą węglowodany, aminokwasy, pełne białko, kreatyna i omega 3 w postaci proszku.

 

Koktajl o smaku truskawkowo-waniliowym

  • kaloryczność 180 kcal w 300 ml, dodatkowo 3 g kreatyny dla każdego!

Jutro w suplementacji znajdą się same węglowodany z kreatyną (smak ananasowy).

 

Już wczoraj zawodnicy uzupełniali płyny, dzisiaj kontynuacja, żeby z optymalnym nawodnieniem rozpocząć mecz w niedzielę. Ładowanie baterii zaczynamy już na dwa dni przed gwizdkiem. Część zawodników, jeszcze się regeneruje po wczorajszej mocnej jednostce, dlatego teraz jest ważny dobry odpoczynek, najlepszy jest sen i dobre jedzenie, odżywki są tylko pomocą. BĘDZIE MOC! 

A po meczu zaczynamy kolejny tydzień przygotowań do końcówki rundy zasadniczej! Przed nami najważniejszy moment z decydującymi rozstrzygnięciami. Tempo regeneracji jest w tym okresie dużym atutem, musi starczyć energii do końca!

 

Koktajl truskawkowo-waniliowy

IMG_20150417_115543

Węglowodany (po lewej) i odżywka regeneracyjna (po prawej) dla zawodników poza meczową 18IMG_20150407_185713

 

 

 

 

 

 

 

O autorze:

Wojtek Zep

Obecnie dietetyk Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.
Założyciel bloga Żywienie Mistrzów – doktorant, praktyk, wykładowca, autor. Zawsze jest dobry moment na zmiany!