„Zakazane środki w sporcie” Produkt: Dedicated Nutrition Unstoppable

 

Co jakiś czas wypływa temat suplementów.

Jednak nie wszystkie są dozwolone dla sportowców, którzy są pod opieką kontroli antydopingowej. Ostatnio zostałem zapytany o następujący produkt, który podobno świetnie działa. Po przyjrzeniu się bliżej oto co znalazłem…

 

20150211_100407 Oczywiście, że świetnie działa, ponieważ zawiera niedozwolone środki, jak to mówią specjaliści: „działa bo jest zabroniony, albo jeszcze nie zostało umieszczone na liście substancji zabronionych”. Niestety dla sportowców – zawodnicy pod opieką kontrolerów antydopingowych nie powinni z  korzystać z tego suplementu! Kara dla zawodnika jest dosyć bolesna, bo dwu lub czteroletnia dyskwalifikacja z imprez sportowych i trenowania.

 

 

Oto co znajduje się w opakowaniu (informacje podane przez producenta):

dedicated-nutrition-unstoppable-australia-nutritional-information

 

Badania przeprowadzone przez holenderskie laboratorium antydopingowe wykazały, że w składzie znajduje się dodatkowo, bez ujawnienia na etykiecie nor-DMAA (S6 według listy substancji zabronionych WADA), które jest pochodną metylheksanaminy. Dodatkowo wymieniona w etykiecie higenamina (S3 według listy substancji zabronionych WADA) znajduje się na liście środków zakazanych. Zarówno jedna jak i druga substancja jest zakazana w trakcie startów jak i okresie bez startów.

 

Nie zachęcam do kupowania innych produktów firm, które dodają substancje zabronione do swoich produktów. W tym przypadku firmy Dedicated Nutrition! 

 

Jest się nad czym zastanawiać? Jeśli masz jakieś wątpliwości, napisz lub sprawdź.

 

O autorze:

Wojtek Zep

Obecnie dietetyk Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.
Założyciel bloga Żywienie Mistrzów – doktorant, praktyk, wykładowca, autor. Zawsze jest dobry moment na zmiany!